A blogon több alkalmas, zárt, fizetős, online működő támogató csoportok is működnek örökbefogadás előtt állóknak.
A Start csoport azoknak szól, akik mostanában jelentkeznek, fognak jelentkezni, vagy eze felmerült bennük, és szeretnének többet tudni a témáról. Legközelebb: a március 12-15-i hétvégén (március 12. péntek 17:00-19:45, március 13. szombat 9-11:45, március 14. vasárnap 17-19:45, március 15. hétfő 9-11:45). https://orokbe.hu/talalkozok/tamogato-csoportok/start-csoport/
A Finis csoportot azoknak ajánlom, akik már egy ideje várakoznak, és remélhetőleg hamarosan sorra kerülnek! Legközelebb: 2021. április 8., 15., 22., 29., mindig csütörtök 17-19 óra közt. https://orokbe.hu/talalkozok/tamogato-csoportok/finisben/
Vezeti: Mártonffy Zsuzsa, az Örökbe.hu blog gazdája, az Akiknek két anyja van című könyv szerzője, örökbefogadó szülő.
Hol: a számítógép előtt, a Zoom program segítségével.
Néhány idézet azoktól, akik a közelmúltban vettek részt ilyen csoportokon:
Nagyon örülök, hogy rátaláltunk erre a programra. Jó volt, hogy kis létszámú csoport, őszinte légkör tabuk nélkül sorstársakkal. Korrekt tájékoztatást éreztem minden témában, pozitív segítő szándékot a felkészítésben, pl. a betegséglistát elérhetővé téve, hogy ne akkor találkozzunk vele először, mikor ki is kell tölteni a helyszínen.
Felírnám receptre mindenkinek, aki örökbefogadást fontolgat. Komolyan.
Nekem nagyon sokat segített, hogy egyáltalán rájöjjek, mik a kérdéseim, azokat feltehessem, és persze sok választ is kaptam.
Nagyon tetszett, örülök, hogy ilyen szimpatikus párokkal lehettünk egy csoportban.
Hasznos volt, bemutatta a kemény valóságot, a rendszer működését, a realitásokat. Mégis pozitív volt számunkra.
Nagyon hasznos volt, mert olyan témákat beszéltünk át, amit a tanfolyam nem érintett. Gyakorlatiasan, a résztvevők érdeklődési körére szabva foglalkoztunk a témákkal.
Én őszintén örülök, hogy lehetőségünk volt ezen házaspárként most részt venni, amikor úgy érezzük, közel van a gyerekünk várható érkezése, és gyakorlatias szemszögből nézve is készülni erre együtt. A férjemet nehéz lett volna pszichológus által vezetett foglalkozásokra elhívni, de egy gyakorló és nagyon tájékozott örökbefogadó szülőtől szívesen vett ő is minden tanácsot és információt. Ez a négy alkalom segített, hogy felkészültebbnek érezhessük magunkat abban a helyzetben, amire már nagyon régen várunk.
Akit érdekel bármelyik csoport, írjon a zsuzsa.martonffy@gmail.com címre, vagy itt.