Egy nagyon izgalmas felvételt hoztam ma. Két felnőtt örökbefogadott meséli el párhuzamosan az életét, az örökbefogadáshoz való viszonyát. Sára (26) és Bálint (22) ugyanabban az örökbefogadó családban nőttek fel, testvérként, középen két vér szerinti gyerek között, apjuk lelkipásztor. Bálint mindig jól vette az örökbefogadását, míg Sára nehezen dolgozta fel, hogy a vér szerinti anyja lemondott róla. Sokat lázadtak, de ma a helyükön vannak. A beszélgetésbe a vége felé Szilvia, az örökbefogadó anyuka is bekapcsolódik. Elhangzott a 2021. május 12-i virtuális Örökbe.hu rendezvényen, a szerkesztés Szabó Julcsi munkája. 1 óra 45 perc, de megéri megnézni.
Kis ízelítő a tartalomból:
0 p: Bemutatkoznak a testvérek.
8 p: “Te nem a pocakomból lettél, hanem a szívemből” – mi a baj ezzel?
13 p. “Jobb életet kaptam” vs “Ha szerethető vagyok, miért nem kellettem a szülőanyámnak”
20 p: A testvérek viszonya
24 p: “Mindig lázadtunk”
26 p: Bálint anorexiás évei

33 p: Olyan helyzetek, amelyek szembemennek a szülők értékrendjével
39 p: Az örökbefogadottság megélése. “A mi családunkban a szeretetet semmi sem gátolja”
44 p: Az örökbefogadások története
50 p: “Bejelölt a szülőanyukám!”
58 p: Mit tanácsol Sári és Bálint az örökbefogadóknak?
70 p: Van-e örökbefogadotti identitásuk?
75 p: Testvér-dinamikák a nagycsaládban
77 p: Zsolti innentől hozzám bújik
84 p: Szilvia, az anyuka is mesélni kezd
97 p: A jövőbeni tervek
Örökbe.hu virtuális rendezvényt szerdánként tartunk, itt láthatod a múlt és jövő programját. Néhány rendezvényről videófelvétel is készül. Aki támogatta tavaly a blogot, az ezeket azonnal megnézheti a támogatóknak szóló videótárban. Aki idén támogatta a blogot, és türelmetlen, írjon nekem a jelszóért. Ha szeretnél te is élni ezzel a lehetőséggel, – és hozzájárulni az örökbefogadásról szóló leggazdagabb információforrás fennmaradásához, működtetéséhez – akkor csatlakozz az előfizetőkhöz. Itt olvashatsz a támogatási lehetőségekről.
Kedves Zsuzsa! Örökbefogadó szülőként köszönöm szépen, hogy megosztottad velem email-en keresztül ezt a beszélgetést, nagyon örülök, hogy ily módon betekinthettem egy nagycsalád életébe, ahol vérszerinti és örökbefogadott gyerekek is vannak, ahogyan van ez nálunk is. Meghatóak voltak az édesanya szavai. Csodálatos család. Köszönöm! Tóthfalusiné Bubrik Beáta Létavértesről
KedvelésKedvelés
Nagyon örülök!
KedvelésKedvelés